З початком карантину, ринок житлової нерухомості декілька зупинився.

Ринок житлової нерухомості в Україні взяв паузу. Активність коливається на рівні 20-30%, в порівнянні з докарантінним періодом. Покупці чекають зниження цін, продавці не поспішають йти на поступки. Квартири, які здавалися подобово, переводяться в довгострокову оренду, збільшуючи обсяг пропозиції і впливаючи на вартість оренди. Підвищується інтерес до купівлі та оренди будинків. Як реагує ринок житлової нерухомості на карантин в регіонах?

Виріс інтерес до приватних будинків

Фото з https://www.etsy.com/listing/510943931/village-old-house-with-flowers-garden?ref=shop_home_active_2

На тлі карантину збільшився інтерес до купівлі та оренди приватних будинків. Пояснюють це психологічним фактором - люди втомилися сидіти в багатоквартирних будинках, їм хочеться повітря і власного простору. Крім того, з початку березня попит на оренду і купівлю приватних будинків зростає традиційно - це сезон.


Якщо по оренді кількість угод збільшується, то до покупки справу може і не дійти в багатьох випадках. Люди, які звикли жити в квартирі, часто не усвідомлюють, з якими складнощами і витратами пов'язане придбання будинку. На етапі показів, число яких по ринку скоротилося на 70-80%, багато покупців, швидше за все, передумають.


Оренду будинку можуть собі дозволити далеко не всі, крім того, пропозиція в цьому сегменті завжди було досить обмеженим. Власники несуть набагато більші витрати в порівнянні зі здачею в оренду квартир і не поспішають виводити подібні об'єкти на ринок.


З початку карантину, в Києві і області оренда заміської нерухомості зросла на 50-60%. Це небувале зростання.
Ціни в Дніпрі і області зросли на 40-50%. Якщо об'єкт новий з басейном і розташований поруч з лісом або річкою, то орендувати його можна за $ 1500-3000 на місяць. Якщо дому 10-15 років, то ціна буде в районі $ 1000 в місяць або трохи менше.

У Вінниці попит на будинки виріс на 20%, а вартість оренди будинків - $ 1000.

Орендодавці йдуть назустріч

Фото з http://www.indianahotelsweb.com/digital-art-gallerycom/

На відміну від ринку купівлі-продажу вторинного житла, оренда максимально швидко реагує на зміни, кажуть ріелтори. Тут ціни знизилися за останній місяць до 30% в більшості регіонів, включаючи і столицю України.

У Києві з'явилася можливість зняти досить хорошу квартиру, один-два кімнатну в межах 5000-6000 гривень. Орендодавцям важливо окупати комунальні витрати і на час карантину зберегти хоч якусь прибутковість об'єкта.

У Харкові на оренду житлової нерухомості ціни вже впали на 20-25%.
Орендувати житло в Дніпрі зараз можна на 20-30% дешевше, ніж ще місяць тому.

У Вінниці вартість оренди знизилася до 30%. У туристичному Львові ціни на оренду в цілому просіли на 15-30%. Найменше зменшилася вартість оренди недорогих "студентських" квартир. У Львові близько 150 000 студентів, і вони не поспішають роз'їжджатися по домівках. Найбільше впала ціна на оренду елітної нерухомості.

Зараз близько 25% від загального числа квартир, які раніше здавалися подобово, перепрофілювалися на довгострокову оренду.


Дані для написання колонки надали регіональні відділення АФНУ

Оригінал з https://biz.liga.net/ekonomika/nedvizhimost/opinion/karantinnyy-rynok-jiloy-nedvijimosti-kogda-i-gde-v-ukraine-luchshe-pokupat-jile