Питання: Більшість агентів нерухомості, що представляють покупців кондо, не навчають своїх покупців про фінансування резерву кондо: плюси і мінуси повного фінансування, часткового фінансування або нефінансування резервів.

Моя квартира на пляжі у Флориді зафіксувалась протягом 15 місяців з достатньою кількістю показів, але пропозицій так і не було. Через деякий час я зв’язався з деякими агентами з нерухомості і поцікавився. Більшість із них заявляли, що покупцям було надано документи кондомініуму, але більшість агентів не ознайомили покупця квартири з цією інформацією.

Також моя будівля нещодавно замінила всі чавунні труби, щоб запобігти витоку, але я вважаю, що про це поліпшення не обговорювалося з покупцями, оскільки агенти боялися їх налякати. Тим часом, не включаючи цього, вони ще більше злякалися.

Чи ви надасте інформацію щодо цих питань?

Відповідь: Ваше перше запитання стосується типу інформації, яку агенти з нерухомості надають потенційним покупцям про об'єднання кондомініумів, а друге - як ці агенти повинні навчати покупців щодо цієї інформації.

Обидві теми можуть бути складними для орієнтування агентів з нерухомості. Агенти з нерухомості не є адвокатами, інспекторами нерухомості, фінансовими консультантами або будівельними експертами, і прохання їх взяти на себе ці ролі робить їх непростими.

Ваш агент з переліком може бути чудовим у тому, щоб показати вашу квартиру та розповісти покупцеві про всі прекрасні речі, які ви зробили зі своїм ОСББ. Ваш агент може також чудово демонструвати загальні зручності вашої будівлі та повідомляти покупцям, що можуть запропонувати ваша будівля та будинок.

Однак, як тільки ви почнете обговорювати документацію щодо кондомініуму та детальну інформацію про те, що асоціація кондомініуму зробила (чи не зробила) будівля, чи кількість чи відсутність резервів, які має будівництво ОСББ, брокеру може стати незручно розшифровувати, що означають документи та може віддавати перевагу передавати цю інформацію покупцям, щоб переварити їх самі.

Ваша проблема полягає в розрізненні: як ви рекламуєте вдосконалення своєї будівлі перед потенційними покупцями та демонструєте роботу, яка була виконана, коли вона стоїть за стінами будівлі? Так само, як ви продаєте нову кухню, ванні кімнати, фарбувальні роботи та підлоги, ви, можливо, захочете скласти список удосконалень, які відбулися ваші будівлі за останні кілька років, наприклад, заміна старих труб на нові мідні труби.

Більшість покупців не зосереджуються на тому, що стоїть за стінами будинку чи будинку ОСББ, навіть якщо вони повинні. Ви маєте рацію, думаючи, що заміна ваших кородованих труб може коштувати вам і іншим власникам будівлі ОСББ, і ці витрати платні за покращення. Але кількісна оцінка та опис цих витрат та вдосконалень є важким.

Спробуйте скласти список удосконалень, які були завершені у вашій будівлі за останні пару років, щоб визначити ваші перспективи. Ви можете навіть включити це в маркетингову інформацію, яку ви роздаєте брокерам та агентам. Цей перелік принаймні дасть покупцям (та їхнім агентам) деяку думку про те, що ваша будівля була активною, оновила та вдосконалила будівлю.

Агенти з лістингу та агенти з нерухомості, що представляють покупців, взагалі не займаються навчанням покупців щодо фінансів будівель. Вони можуть доставити інформацію покупцям, і вони можуть сказати їм, що вони знають про будівлю. Однак ми сумніваємось, що агенти з нерухомості пітимуть набагато далі. У такому випадку агенти ризикують повернутись покупцям і звинувачують їх у обмані, якщо резервів недостатньо для покриття несподіваних витрат або кажуть, що фінансові кошти не такі хороші, як представлені агенти.

З цієї причини агенти з нерухомості будуть дотримуватися того, що вони знають: інформацію про фізичні характеристики майна, яке вони продають. Якщо фінансова допомога ваших власників будинків є великою, ви можете надати потенційним покупцям цю інформацію разом з удосконаленнями вашої будівлі.

Оригінально опубліковано у Вашингтон Пост.

https://www.washingtonpost.com/business/2020/06/03/should-real-estate-agents-tell-buyers-about-your-buildings-funds-or-improvements/